Çağrı Merkezi: +90 216 352 77 00  Gsm: +90 533 478 87 83 E-mail: info@adilcanepoksi.com
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Print
PDF

Epoksi Reçine

Posted in Epoksi


Epoksi Reçine epoksi boya ve kaplama ürünlerinin ana hammaddesidir.

Epoksi Reçinesi Alm. Epoxyharze, Fr. Résine (f) de, polymérisation, İng. Epoxyresin. Yapıştırma, koruyucu kaplama ve taşıyıcı malzeme olarak kullanılan her türlü ticari polimer. Epoksi reçineleri çok çeşitli yüzeylere iyi yapışma özelliğine sahip olup, büzülmesi düşüktür ve kimyevi maddelerden az müteessir olur.Epoksi Reçine Ayrıca nem, ısı ve çarpmalara karşı mukavimdir.Epoksi Reçine Bütün bunların yanında çok esnek bir malzemedir.

Esas olarak epoksi reçinesi yapıştırıcı ve koruyucu kaplama olarak kullanılır. Epoksi Reçine Mukavemetleri o kadar fazladır ki, yüksek hızdaki uçakların dış yüzündeki alüminyum parçaların yapıştırılmasında kullanılır. Epoksi Reçine Bunun yanında metalleri, camı ve seramiği yapıştırır. Epoksi Reçine Kaplama maddesi olarak mukavim, elastik, ısıya ve kimyasal tesirlere dayanıklı olması yönünden tercih edilir.

Epoksi Reçine Şimdiye kadar kullanılmışsa da günümüzde basınçlı tankların, araba parçalarının ve roketlerin yapıştırılmasında kullanılması gitikçe yaygınlaşmaktadır. Epoksi Reçine Burada özellikle kimyasal tesirlere karşı dayanıklılığı, mukavemet-ağırlık oranının düşük olmasından tercih edilmektedir. Epoksi Reçine Basılı (kart şeklindeki) elektrik devrelerinin izole edilmesinde de kullanılır.

FORM_HEADER


FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH